strona główna > Kroniki budowy > Zoja Lux - Rzeszotary

Zoja Lux - Rzeszotary, gmina Świątniki Górne k. Krakowa

Zoja Lux Rzeszotary w gminie Świątniki Górne k. Krakowa słynęły niegdyś z wyrobu sit (rzeszot). Tu, w pagórkowatej okolicy, nad rzeka Wilgą powstał dom wg projektu Zoja Lux (131,6m2).
Inwestor zdecydował się na włączenie do salonu pokoju na parterze i na zmianę materiałów ściennych: zamiast betonu komórkowego zastosowano pustaki ceramiczne Heluz.


 1. Piękna działka pod Zoję Lux położona jest w pobliżu stadniny koni. Spacerem można stad dotrzeć do położonego najbliżej Krakowa wyciągu narciarskiego Podstolice.
  PowiększeniePowiększenie
 2. Prace ziemne były dość skomplikowane - konieczne było głębokie fundamentowanie (2,5m). Ściany fundamentowe ocieplono następnie styrodurem,
  PowiększeniePowiększenie
 3. Do ułożenia podłóg na gruncie użyto nowoczesnego systemu żelbetowego stropu gęstożebrowego Rector.
  PowiększeniePowiększenie
 4. Zamkniecie stanu zero. Trwają przygotowania do murowania ścian parteru z pustaków ceramicznych Heluz. Razem z 20cm wełny mineralnej będzie cieplutko!
  PowiększeniePowiększenie
 5. Zarysowuje się bryła Zoi. Widać dolny fragment charakterystycznego ryzalitu, w którym zaprojektowano jadalnię miedzy kuchnią a salonem.
  PowiększeniePowiększenie
 6. Powstaje strop nad parterem i balkon nad ryzalitem jadalni. Poddasze i więźba gotowe są mimo zimy. W nieużytkowej części poddasza znajdzie się rekuperator.
  PowiększeniePowiększenie
 7. Donice ujmujące wejście, wykończone ręcznie formowaną płytką KMK Klinkier Hadsund Zoi czekają na ogrodnika. Okna drewniane - Włoszczowa, brama - Hoermann.
  PowiększeniePowiększenie
 8. Piwniczka dostępna z ogrodu pod tarasem doskonale wpisała się w spadek terenu. Od frontu uwagę zwraca staranne wykończenie okapu i daszku nad wejściem.
  PowiększeniePowiększenie
 9. A tak prezentowała się Zoja Lux w przedwiosennym słońcu 2013r. Wszystkie drewniane detale utrzymano w jednolitej kolorystyce.
  Prawda, że prześliczna?!
  PowiększeniePowiększeniePowiększenie