strona główna > Kroniki budowy > Zojka Mini - Bosutów

Zojka Mini - Bosutów

Zojka Mini Bosutów leży w gminie Zielonki, na północ od Krakowa. Blisko stąd do miasta, a jednocześnie do atrakcyjnych turystycznie terenów Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego i Ojcowskiego Parku Narodowego . W tej spokojnej, zielonej okolicy inwestorzy Zojki Mini (109,9m2) zdecydowali się na budowę swojego domu z Archetonem.
Dokonali niewielkich zmian w projekcie: powiększyli salon kosztem dodatkowego pokoju na parterze i wybrali na ściany zewnętrzne beton komórkowy Termalica, ocieplony styropianem 15cm.


 1. Maj 2012r. Płaska, otoczona niską zabudową działka przygotowywana jest do budowy. Usuwanie darni i grodzenie terenu nadzoruje nasz doradca Paweł Oleksy.
  PowiększeniePowiększenie
 2. Pańskie oko konia tuczy. Nikt lepiej nie dopilnuje wykopów pod fundamenty niż konstruktor Archetonu inż. Jakub Jasiński.
  PowiększeniePowiększenie
 3. Warunki posadowienia są trudne, teren podmokły. Wymianę i zagęszczenie gruntu pod fundamenty zakończono w połowie maja 2012r.
  PowiększeniePowiększenie
 4. Zastosowano innowacyjny system hydroizolacji firmy Alpha Dam, Ławy wylano do plastikowych korytek, uszczelnianych w narożnikach taśmą butylowo-aluminiową.
  PowiększeniePowiększenie
 5. Ściany fundamentowe wyrosły do końca maja 2012r. Ocieplono je styrodurem i zainstalowano drenaż obwodowy.
  PowiększeniePowiększenie
 6. Letnie miesiące były bardzo pracowite. Na początku września bryła domu była gotowa i rozpoczęto konstruowanie więźby dachu.
  PowiększeniePowiększenie
 7. We wnętrzach zastosowano tynki gipsowe, do ogrzewania - kocioł gazowy firmy Viessmann.
  PowiększeniePowiększenie
 8. Listopad 2012.Elewacje Zojki pokrył tynk akrylowy, a podmurówkę – mozaikowy. Wprawiono okna Dako i bramę garażową Hoermann.
  PowiększeniePowiększenie
 9. Przedwiośnie 2013. Stolarka i detale Zojki harmonizują z jasną kolorystyka elewacji. Tym wyraźniej rysują się płaszczyzny grafitowej dachówki Braas i, nagiego jeszcze o tej porze roku, podłoża. Czas na ogród!