strona główna > Kroniki budowy > Zorza z Wrząsowic

Zorza z Wrząsowic, gm. Świątniki Górne k. Krakowa

Zorza Zorza (135,4m2) to wygodny dom o rozbudowanym rzucie ,idealnie wpisującym się w działki na szczycie lekkiego wzniesienia. I rzeczywiście - gminę Świątniki Górne, w której leżą Wrząsowice, nazywano niegdyś Górkami.

 1. Na początku września 2012 na pięknej, widokowej działce zasypano fundamenty Zorzy i przygotowano warstwy podłogi na gruncie. Stan zero zamknęły schody zewnętrzne. Różnica poziomów miedzy garażem a częścią mieszkalną idealnie wpisała się w warunki ukształtowania terenu na parceli.
  PowiększeniePowiększenie
 2. Użytą w pierwotnym projekcie ceramikę, zastąpiły bloczki gazobetonowe Solbet układane na cienkiej zaprawie klejowej. Bryła parteru zarysowała się jeszcze przed końcem września i można było przystąpić do szalowania wieńców i stropów
  PowiększeniePowiększenie
 3. Widać szalunek pod balkon nad wyjściem na taras ogrodowy oraz podstemplowany strop i biegi schodów. Pozostawione w ścianie strzępie wyznaczają przyszła ścianę działową oddzielającą salon od holu.
  PowiększeniePowiększenie
 4. Bryłę Zorzy zamknęły w końcu lutego 2013 (zweryfikować datę) okna (wpisać jakie) i brązowa dachówka cementowa Braas. Potrójne drzwi balkonowe od południa otwierają salon na rozległą płaszczyznę przyszłego ogrodu.
  PowiększeniePowiększenie